تبلیغات

اسلاید شو

کتابخانه عمومی آیت الله هاشمی قمبوان - معرفی کتاب
تاریخ : چهارشنبه 18 آذر 1394 | 11:14 ق.ظ | نویسنده : محبوبه منصوریان

«شعاعی از نیر اعظم»
«شعاعی از نیر اعظم»

کتاب «شعاعی از نیر اعظم»؛ رهیافتی به منظومه فکری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره پیامبر گرامی اسلام(ص) از سوی انتشارات سروش منتشر و وارد بازار نشر شده است که با گلچینی از بیانات معظم له، به تحلیل و تبیین زندگی و شخصیت حضرت محمد(ص) می‌پردازد.

این کتاب که در سال 1385 همزمان با سال پیامبر اعظم(ص) به سفارش دفتر حفظ و نشر ارزش‌های آثار مقام معظم رهبری (مۆسسه پژوهشی- آموزشی انقلاب اسلامی) توسط گروهی از محققان و پژوهشگران حوزه علمیه قم تهیه و تدوین شد، نمونه‌ای از بهترین کتاب‌هایی است که با گردآوری علمی و محققانه بیانات معظم له، به مسائلی چون ویژگی‌های رسول اکرم (ص) و عصر بعثت، ماجرا و حقیقت بعثت پیامبر، وقایع خاص در تاریخ پیامبر اکرم(ص)، نقش اهل بیت(ع) در نهضت نبوی، انواع تعامل با پیامبر(ص)، وظایف مسلمانان نسبت به پیامبر و آموزه‌های ایشان، رویدادنگاری دوران پیامبری حضرت محمد(ص) و پایه‌گذاری تمدن اسلامی پرداخته است.

گستردگی اطلاعات این کتاب تا اندازه‌ای است که می‌توان گفت؛ سرفصل‌ها و اشاره‌های ارزشمند درباره هر چه که انسان معاصر بخواهد درباره پیامبر گرامی اسلام بداند، در آن یافت می‌شود. همچنین از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب در کنار جمع‌آوری جامع و طبقه‌بندی دقیق بیانات رهبر انقلاب، با هدف تکمیل مطالب هر محور، آثار و فرمایش‌های امام خمینی (ره) درباره پیامبر اکرم(ص) و نوع گرایش برترین نویسندگان جهان اسلام در خصوص پیامبر و آثارشان مورد بررسی قرار گرفته و در قالب پاورقی به مجموعه افزوده شده است.

این اثر در 420 صفحه با قیمت 200 هزار ریال همزمان با عید بزرگ مبعث، توسط انتشارات سروش برای هفتمین بار در سال جاری منتشر و به علاقه‌مندان و پژوهشگران عرضه شده است.
طبقه بندی: معرفی کتاب،
برچسب ها: روستای قمبوان، کتابخانه عمومی قمبوان، کتابخانه عمومی آیت الله هاشمی قمبوان، معرفی کتاب،

ساعت فلش